> > > Jason Sutter wywiad dla BeatIt, cz. 4

DRUM FEST 2016: warsztaty, recitale perkusyjne, koncerty i wiele, wiele więcej

Weekend 21-23 października 2016 r. był bardzo gorący nie tylko dla biura organizacyjnego 25. edycji międzynarodowego festiwalu perkusyjnego DRUM FEST, ale również dla występujących tam artystów i publiczności. W opolskiej hali WCK odbyły się liczne koncerty, warsztaty, recitale perkusyjne, a także konkurs Young Drum Hero, podczas którego młodzi perkusiści zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności. W ramach tych wszystkich wydarzeń zgromadzona tam publiczność miała możliwość podpatrywania perkusistów poruszających się w przeróżnych stylach muzycznych, uchylenia rąbka tajemnicy związanej z pracą z największymi gwiazdami, a także poszerzenia wiedzy o sprzęcie, a także sposobach na ćwiczenie i wykorzystywaniu ich w konkretnych zagrywkach. Z koncertami wystąpiły grupy: Lizzard (za perkusją Katy Elwell), Flotsam and Jetsam (z Jasonem Bittnerem), Rick Latham Trio (z leaderem w roli perkusisty) oraz Michael Landau Group (z Garym Novakiem za bębnami).

Osobna atrakcję dla publiczności podczas całej imprezy stanowiły kliniki i warsztaty perkusyjne, których gospodarzami byli: Maciek Gołyźniak, Łukasz “Icanraz” Sarnacki, Katy Elwell, Jason Bittner, Rick Latham, Gary Novak, Kaz Rodriguez czy Russell Gilbrook (Uriah Heep). W tej grupie znalazł się też Jason Sutter – absolwent uniwersytetu North Texas, gdzie poznał tajniki gry na werblu w uniwersyteckim zespole marszowym, doświadczony muzyk mogący się pochwalić współpracą z takimi legendami muzyki rockowej jak Chris Cornell, Marilyn Manson, zespoły Foreigner i New York Dolls oraz ciesząca się powodzeniem w Stanach grupą Smash Mouth.

Jason Sutter pokazywał tajniki technik werblowych, za jego plecami stoi piękny, vintage'owy Ludwig.

Jason Sutter pokazywał tajniki technik werblowych, za jego plecami stoi piękny, vintage’owy Ludwig.

Rozmowa z Jasonem Sutterem, część 4

Co naturalne, skorzystaliśmy z okazji do przeprowadzenia wywiadu i przepytaliśmy Jasona dokładnie na okoliczność zagadnień, które zwykle omawia podczas swoich klinik. W tej części rozmowy Jason Sutter mówi o swoim podejściu do pracy studyjnej, nagrywaniu fragmentami i całymi podejściami, wpływie nowoczesnej technologii na muzykę, grze z metronomem, planach związanych z otwarciem się na instrumenty elektroniczne oraz planach na najbliższą przyszłość.

Bębniarki i Bębniarze! Oto czwarta i ostatnia część wywiadu z Jasonem Sutterem. Specjalnie dla BeatIt!