BeatIt na NAMM 2017: firma Headhunters
Targi muzyczne NAMM to najpotężniejsza impreza tego typu na świecie. Stwierdzenie to dotyczy wszystkich możliwych gałęzi przemysłu muzycznego, tzn. producentów instrumentów (a więc i perkusji oraz instrumentów perkusyjnych), nagłośnienia, oprogramowania czy dostawców usług związanych z branżą muzyczną. Każdego roku w styczniu na kilka dni olbrzymie powierzchnie trzypiętrowego centrum konferencyjnego w kalifornijskim Anaheim stają się domem dla tysięcy wystawców operujących w każdej gałęzi przemysłu muzycznego oraz dziesiątków tysięcy zwiedzających. Nie inaczej było i w tym roku.
Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co wydaje się naturalne) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawiły się wszystkie wielkie firmy światowego rynku perkusyjnego (DW, Pearl, Yamaha, Roland, Tama, Ludwig, Zildjian, Paiste, Sabian, Meinl, Vic Firth, Remo, Evans itd.), wszystkie spośród tych, które się na nim liczą (np. Istanbul Agop, Istanbul Mehmet, Aquarian, Craviotto), a także te, które chcą taki status osiągnąć (jak na przykład Diril, nasz, polski Polyend czy prezentowani dziś przez nas Kanadyjczycy z HEADHUNTERS). Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się choćby: Billy Cobham, Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Steve Smith, Benny Greb, Mike Johnston, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Marvin “Smitty” Smith, Daru Jones, Gregg Bissonette, Rick Latham, Mikkey Dee, Gergo Borlai, Vinny Appice, a to zaledwie początek listy.
Odwiedzamy stanowisko firmy Headhunters
Headhunters to nieznany w Polsce kanadyjski producent hikorowych i klonowych pałek oraz bardzo zmyślnych “pałkopodobnych” produktów. Ich oferta obejmuje te bardziej oczywiste, np. maletsy, hot rodsy czy szczoteczki. Jednak specjalnością firmy są udoskonalone lub wręcz “skastomowane” wyroby, które najczęściej mają dawać grającemu większą dynamikę. Są to na przykład: szczoteczki z dodatkowymi obręczami umożliwiającymi głośne akcenty, hot rodsy wzmocnione pręcikiem, połączenie pałki z hot rodsami, hybrydowe maletsy, kulka do wywoływania echa po uderzeniu w talerz, płaskie pałki lub plastikowe hot rodsy z paciorkami pozwalającymi zagrać głośniej na talerzu. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdzie się w naszym kraju dystrybutor tych bardzo ciekawych i inteligentnie pomyślanych instrumentów.
Bębniarki i Bębniarze! Specjalnie dla Was, prosto z targów muzycznych NAMM 2017: produkty kanadyjskiej firmy HEADHUNTERS!