> > > Polish Cajon Forum – inicjatywa łącząca polskich miłośników cajonów

Polish Cajon Forum i Blog zrzesza cajonerów w całej Polsce

Cajon zdaje się być instrumentem, którego popularność na całym świecie rośnie z każdym dniem. Z całą pewnością można powiedzieć, że zrobił on oszałamiającą karierę (żeby wręcz nie powiedzieć: furorę) wśród perkusjonistów i perkusistów na całym świecie w ciągu ostatnich kilku lat. Najlepszym na to dowodem jest fakt, iż najwięksi i najbardziej renomowani producenci sprzętu perkusyjnego na świecie (Meinl, Pearl, Latin Percussion, Schlagwerk) zauważyli potencjał rynkowy i zabrali się za wytwarzanie tych instrumentów rodem z Peru. Istnieje też mnóstwo mniejszych fabryk i manufaktur, nawet w Polsce mamy już wytwórców – firmy Fibo Percussion i Kalixt Cajon. Nie trzeba było długo czekać na to, aby innowatorzy w dziedzinie instrumentów elektronicznych – firma Roland – stworzyli cajon elektroniczny (EL Cajon EC-10), co miało miejsce w ubiegłym roku. Pisaliśmy także o irlandzkiej manufakturze Anam Ceol, która wprowadziła na rynek marszowy cajon piezoelektryczny. Istnieją już gwiazdy tego instrumentu, których grą ekscytują się rzesze miłośników, np. Mario Cortes, Mike Meadows, Nina Rodriguez, Stephan Maass, Heidi Joubert czy Ross McCallum.

Polish Cajon Forum

Nic zatem dziwnego, że w dobie oszałamiającej popularności mediów społecznościowych, na których powstają fora dotyczące praktycznie każdej dziedziny, stworzono także polskie forum zrzeszające miłośników cajonów o swojskiej nazwie POLISH CAJON FORUM. Dowiecie się tam wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć na temat wszelkich typów tych instrumentów, ich producentów czy też najciekawszych wykonawców. Znajdziecie tam również linki do najlepszych występów, a forumowicze dzielą się zdjęciami swoich ukochanych cajonów, a także opiniami i wiedzą na temat tego wdzięcznego instrumentu.

Dodatkową atrakcją jest powiązany z POLISH CAJON FORUM blog poświęcony grającym skrzynkom, który można znaleźć pod adresem: http://polishcajon.blog.pl/ . Można tam poznać historię cajona, dowiedzieć się niejednego na temat jego rodzajów, strojenia, akcesoriów, technik gry, a także przeczytać najświeższe newsy z cajonerskiego świata. Cajonerzy mają także możliwość zamieszczania tam swoich postów.

Zawsze popieramy tych, którym się chce, a tak ciekawej inicjatywie wypada nam tylko przyklasnąć. Cajonerzy wszystkich krajów (a w każdym razie województw), łączcie się!