Jak stali widzowie beatit.tv już doskonale wiedzą, jakiś czas temu zainstalowaliśmy się w poznańskim Perlazza Studio pod okiem znanego muzyka (Acid Drinkers, Guess Why), nagrodzonego nagrodą Fryderyk producenta i realizatora, a także (a może przede wszystkim) wielbiciela bębnów i bębniarzy, Przemysława „Perły” Wejmanna. Przetestowaliśmy wtedy kilka werbli firmy Dixon (sygnaturą Gregga Bissonette, PDS7554CPH-DN oraz PDS7554EB-DN), a także całe mnóstwo hardware’u oraz akcesoriów perkusyjnych wspomnianej marki. Ściślej, testował Tomasz „Żaba” Mądzielewski, ekipa beatit.tv wystąpiła w roli operatorów kamer, a nasz czujny realizator zadbał o odpowiedni dźwięk. Po wspomnianych werblach, tłumiku Dixon PAMF 1621HP, kluczyku do strojenia Dixon PAKE-IVBR-BP czy statywie do hi hatu Dixon PSH-K902 bierzemy pod lupę kolejne elementy Hardware’u. Dziś jest to statyw łamany Dixon PSY K900I. Cały ten sprzęt jest dostępny na polskim rynku dzięki oficjalnemu dystrybutorowi Dixona – firmie SoundTrade.
Tomasz „Żaba” Mądzielewski, jako endorser marki Dixon w Polsce i świetny perkusista, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Grażyna Łobaszewska, Pilichowski Band, Mrozu, Anna Karwan, Lion Shepherd, Mela Koteluk, Monika Borzym, Honorata “Honey” Skarbek, Kasia Klich, Sidney Polak, Filip Sojka, Marek Raduli, Leszek Cichoński, Donatan i Cleo, Chór Sound’n‘Grace, nadawał się doskonale do roli laboranta badającego instrumenty i osprzęt.
Testujemy statyw Dixon PSY K900I
1. Wygląd
Statyw łamany Dixon PSY K900I to bliski krewny mechanizmu hi hatu Dixon PSH-K902 czy stopki PP-K900. Jest on zatem równie estetyczny i nowocześnie wyglądający. Widać od razu, że (podobnie jak to było w przypadku wspomnianego statywu do hi hatu) mamy do czynienia z kawałem porządnego hardware’u.
2. Opis produktu i użytkowanie
Statyw łamany Dixon PSY K900I to urządzenie ciężkie i masywne, o grubych rurkach (sekcja dolna o średnicy 1 ¼” środkowa 1″, a górna 7/8”), wprost idealne dla metalowców i wszystkich perkusistów mających tzw. “ciężką łapę”. Każdą z sekcji wyposażono w memory lock. Trzy podwójnie wzmacniane nogi zapewniają pełną stabilność statywu, a ramię (które można schować wewnątrz statywu) posiada możliwość domontowania przeciwwagi. Mamy więc do czynienia z solidnym kawałem żelastwa. Całość pokryta jest dwoma warstwami chromu i możecie być pewni, że na scenie będzie się prezentować więcej niż godnie.
Wszystkie śruby pracują gładko i trzymają mocno, a rurki każdej z sekcji przesuwają się płynnie wewnątrz tej o większej średnicy. Zaciski wszystkich sekcji również nie pozostawiają nic do życzenia. Tilter o płynnej regulacji pozwala na ustawienie dowolnego kąta nachylenia talerza.
3. Podstawowa specyfikacja produktu
- marka: Dixon
- model: PSY K900I
- kolor: chrom
- ramię chowane do wewnątrz statywu
- tilter o płynnej regulacji kąta nachylenia
- 3 sekcje plus ramię
- 3 x memory lock
- podwójnie wzmacniane nogi
- możliwość domontowania przeciwwagi
4. Podsumowanie
Każdy bębniarz, któremu nie przeszkadza masa podczas noszenia “gratów” będzie zadowolony. Stabilność podczas gry jest wręcz wzorcowa, a regulacja każdego z elementów jest wygodna. Wysokość statywu również można ustawić bez większych problemów i odpowiednio do wzrostu każdego użytkownika. Cena (niecałe 600 zł) nie jest szczególnie wygórowana biorąc pod uwagę to wszystko, co producent za nią oferuje.
Sprzęt dodatkowy użyty dla celów wykonania testu:
- centralka: Dixon Artisan Maple Bubinga 22” x 18”
- werbel: Dixon PDS7554CPH-DN
- stopa: Dixon PP-K900
- statyw do hi hatu: Dixon PSH-K902
- statyw do werbla: PSS K900.
Mikrofony użyte dla celów wykonania testu:
- centralka: Beyerdynamic M99
- werbel: Shure 545SD (góra), Audix i5 (dół)
- overhead: Earthworks TC30
- ambience: Prodipe.
OCENA: 5/5
Producent: http://www.playdixon.com
Dystrybutor w Polsce: http://soundtrade.pl
Plusy:
- dobre wykonanie
- świetny wygląd
- główka typu Unilock tilter
- możliwość domontowania przeciwwagi
- rozsądna cena
Minusy
- nie stwierdzamy
Bębniarki i Bębniarze! Oto statyw łamany Dixon PSY K900I!
Share