> > > Jan Młynarski w szkole muzycznej Tony

Wrocławska szkoła muzyczna TONY zaprasza na koncert oraz warsztaty z udziałem Jana Młynarskiego.

Impreza odbędzie się w sobotę 7 października 2023 r. o godz. 18.00.

W programie przewidziane są następujące punkty:

  • koncert Jan Emil Młynarski solo
  • panel dyskusyjny: “Edukacja muzyczna (perkusyjna) w USA vs w Polsce – różnice i podobieństwa”
  • omówienie podejścia do nauczania, metod, programów, ćwiczenia, a także budowania świadomości
  • każdy z uczestników będzie mógł zadać pytanie
  • warsztaty w formie Drumpad Class, a więc z użyciem padów ćwiczebnych – Jan Młynarski opowie o swoim podejściu do ćwiczenia i zaprezentuje serię ćwiczeń werblowych, które każdy z uczestników będzie mógł zagrać oraz skonsultować.

Moderatorem panelu i warsztatów będzie Kuba Regulski.

BILETY: Warsztaty & koncert – 150 PLN
BILETY: Koncert: 60 PLN
DLA UCZNIÓW TONÓW: 50% ze specjalnym kodem rabatowym
UWAGA: Liczba uczestników warsztatów ograniczona do 20 osób!

Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/689238149733494/

Zdjęcie: PAP/M. Obara

Jan Emil Młynarski (ur. 1979) – perkusista, producent, wokalista, radiowiec. Obecny na polskiej scenie muzycznej od 1997 roku. Laureat Fryderyków 2018. Absolwent szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku.
Współpracował z wieloma artystami sceny elektronicznej, popowej i jazzowej. Jako perkusista sesyjny grał m.in. z Wojtkiem Pilichowskim, Kayah, Skalpel, Oszibarack, Nervy. Był członkiem orkiestry wykonującej „Concerto for Band and Orchestra” Jona Lorda (Deep Purple) z kompozytorem we własnej osobie. Współpracuje z warszawskimi teatrami, m.in. Studio Buffo, Teatrem Powszechnym, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Polonia.
Od 2009 roku lideruje własnym przedsięwzięciom na polu muzyki niezależnej, eksperymentalnej i jazzu. Założył grupę Warszawskie Combo Taneczne, w której gra na bandżoli i śpiewa tradycyjne warszawskie piosenki. Razem z wirtuozem fortepianu Marcinem Maseckim prowadzi Jazz Band Młynarski-Masecki, w którym śpiewa przedwojenny repertuar taneczny autorstwa mistrzów polskiej piosenki (m.in. Henryk Wars. Szmul Ferszko, Artur Gold). Koncertuje z Jerzym Maksymiukiem i Januszem Olejniczakiem. Od 2018 roku prowadzi autorski program muzyczny w radio, poświęcony polskiej muzyce rozrywkowej do roku 1949. W 2010 roku nagrał płytę „Młynarski Plays Młynarski”, poświęconą twórczości swego ojca – Wojciecha Młynarskiego (1941-2017), który był jednym z najważniejszych autorów tekstów piosenek w Polsce w XX wieku. Fascynuje się muzyką Afryki oraz polskiej wsi regionu Mazowsza Południowego oraz Podhala, co słychać w twórczości trio Polonka, które tworzy z Piotrem Zabrodzkim – pozytyw organowy i Michałem Górczyńskim – klarnet kontrabasowy.