W sieci pojawiła się bardzo ciekawa inicjatywa przeniesienia sztuki perkusyjnej (patrz grafiki na naciągach) na nasze ściany w domowym zaciszu. Na ten pomysł wpadł Steve Kenkman, który w następujący sposób opisuje genezę powstania projektu:
“Po raz pierwszy wpadłem na ten pomysł, kiedy kupiłem ESP Eclipse od Parkera Lundgrena z Queensryche. Napisał na Facebooku, że chce sprzedać gitarę, więc dobiliśmy targu i widząc, że mieszkam blisko niego, wpadł do mnie, żeby mi pokazać gitarę. Wyjaśniłem mu, że nawet nie gram na gitarze, ale pomyślałem, że to taki fajny kawałek historii Queensryche, że pomyślałem, że fajnie byłoby go wyeksponować na ścianie.
Po wyjściu Parkera siedziałem i myślałem, jak fajnie byłoby umieścić logo obok tej gitary. Tyle tylko, że nie chciałem po prostu wziąć gwoździa i powiesić naciąg na ścianie. Chciałem, żeby wyglądało to tak, jakbym miał bęben wychodzący ze ściany. Jeśli miałem mieć coś, co uważałem za naprawdę fajne, nie chciałem zrobić tego „niesprawiedliwie”, używając po prostu gwoździa, chciałem, żeby to wyglądało zawodowo. Chciałem, żeby wyglądało to tak, jakby Scotty Rock (Scott Rockenfield, perkusista złotego składu Queensryche – przyp BeatIt) wyciął przód swojego własnego zestawu perkusyjnego, żeby dać mi do powieszenia na ścianie. Jakie to by było fajne!
Scott Rockenfield i jego brat prowadzili firmę o nazwie Rockenwraps, więc pomyślałem, że mógłby mi pomóc z tym nowym pomysłem. Sprawdziłem kilka zdjęć bębnów z koncertów na żywo i narysowałem swój pomysł na papierze. Podobnie jak bębny basowe z występów na żywo, ta rzecz miała mieć cały osprzęt i materiały rzeczywistej perkusji używanej na koncertach.
Skontaktowałem się ze Scottem i złożyłem zamówienie na naciąg perkusyjny. Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie, a on był zaskoczony faktem, że chcę zrobić coś takiego. Wysłał mi e-maila i powiedział, że może mi sprzedać jeden ze swoich bębnów, a ja mogę spróbować go pociąć. Więc właśnie to zrobiłem! Używając mojej piły stołowej i pomocy mojego brata, przykleiliśmy taśmą bęben i piłę, aby zapobiec zarysowaniu. Wzięliśmy wspaniały bęben basowy 22 x 18 i zaczęliśmy go ciąć. Rezultatem jest prototyp displeju perkusyjnego „Select a Head”! Po złożeniu pomyślałem sobie, że fani pokochaliby te rzeczy. Zadzwoniłem do mojego rzecznika patentowego i wyjaśniłem mu, co chcę zrobić, a on sporządził dokumentację. Pokazałem Scottowi gotowy produkt i powiedziałem: „Chcesz być moim partnerem? Mój pomysł, Twoje kontakty i rozpoznawalność”… Reszta to już historia!
Steve Kenkman CEO / właściciel”.
Przechodząc do konkretów: możecie zamówić u Steve’a displeje w rozmiarach od 12″ do 24″. Każdy z rozmiarów pasuje do wszystkich standardowych naciągów perkusyjnych. Jest zbudowany z 4-warstwowej sklejki owiniętej czarnym PVC. Obręcz jest wyposażona w chromowane lugi. W zestawie znajdują się również gumowe uszczelki pasujące pod zaczepy, które pomagają chronić obręcz przed zarysowaniem i uzupełniają wysoką jakość produktu. W zestawie z kluczem do strojenia, który ułatwia instalację naciągu i już zainstalowanego sprzętu wiszącego na ścianie.
Firma oferuje również gotowe displeje z grafikami ulubionych zespołów. Możecie przebierać m.in. w ofercie takich legend rocka, jak:
Ceny kształtują się od niecałych 100 dolarów za displej 12″, aż po 169 dolarów w przypadku naciągu z grafiką o rozmiarze 22″. Niestety do tych cen należy dodać koszty transportu z USA oraz ewentualne cło.
My, jako portal Beatit, postaramy się nawiązać kontakt z producentem. Może uda się tę świetną ideę przenieść na rynek w Europie i połączyć nasze produkcje Custom DrumHeads z poczynaniami Steve‘a Kenkmana?
Zdjęcia i źródło: https://selectahead.com/