Przetestowaliśmy dla Was stroik perkusyjny Cherub DT-10.
W dobie XXI wieku już nie dziwią nikogo takie rozwiązania jak elektroniczne stroiki do strojenia instrumentów. Od kilku lat niekwestionowanym liderem w produkcji urządzeń do strojenia perkusji jest amerykańska firma Overtone Labs, która z powodzeniem sprzedaje swój flagowy produkt pod nazwą Tune-Bot. Nasi stali odbiorcy znają na pewno nasz test tego urządzenia, przeprowadzony parę lat temu (https://www.beatit.tv/tune-bot-prezentacja-stroika-perkusyjnego/).
Niedawno do naszej redakcji trafił nowy produkt od chińskiego producenta, firmy Cherub, specjalizującej się w produkcji akcesoriów muzycznych, m.in metronomów, padów perkusyjnych i stroików do instrumentów muzycznych.
Opakowienie:
Produkt jest zapakowany w mały i trwały karton. Wraz z produktem otrzymujemy instrukcję obsługi w j.angielskim oraz kabel micro USB do ładowania wbudowanej baterii.
Produkt:
Bardzo ciekawy i nowoczesny design. Co ciekawe obudowa stroika wykonana jest z metalu, co jest dość rzadko spotykaną cechą produktów z Chin. Bardzo duży i czytelny wyświetlacz oraz brak zbędnych przycisków, to na pewno cechy wyróżniające ten przyrząd. Nalezy również zwrócić uwagę na ciekawy sposób montowania stroika na obręczy.
Stroik posiada dwa przyciski, które uwalniają zaczep, który bardzo łatwo montuje się na obręczy (producent zapewnia, że zaczep pasuje do każdego typu obręczy). Naciśnięcie tych dwóch przycisków powoduje również automatyczne włączenie urządzenia, które natychmiast gotowe jest do pracy.
Użytkowanie:
Produkt jest intuicyjny i bardzo prosty w użyciu. De facto posiada 1 przycisk (MARK), który służy do oznaczania wysokości żądanego dżwięku, tak aby dalsze strojenie danego naciągu odbywało się za pomocą świetlnych komend. W momencie uderzenia pałką wyświetlacz pokazuje następujące kolory:
- pomarańczowy – dżwięk za niski
- zielony – dżwięk pożądany
- czerwony – dźwięk za wysoki
Ta funkcja ułatwia przede wszystkim szybsze strojenie i nie zwracanie uwagi na wartości, które nota bene są wyrażone w setkach.
Druga funkcja przycisku, to włączanie urządzenia. Również włączy się ono automatycznie po uruchomieniu zaczepu i zamontowaniu urządzenia na obręczy
Przed przystąpieniem do strojenia powinniśmy zainstalować sobie na przenośnym urządzeniu (smartfon, tablet) bezpłatnej aplikacji pod nazwą DT Tune Buddy, która służy do określenia sposobu strojenia perkusji w kwestii żądanych dźwięków i długości wybrzmienia.
Pamiętajmy o tym , aby zawsze tłumić membranę którą w danym momencie nie stroimy. Możemy do tego celu użyć ręcznika, który położymy na siodełku a na nim postawimy instrument. Drugą ważną kwestią jest umiejętne założenie membrany i dokręcenie równomierne wszystkich śrub, tak by napięcie w lugach było w miarę jednakowe.
Producent: http://www.cherubtechnology.com/index.php
Dystrybucja w Polsce: http://www.interklang.pl/
Dostarczył do testu: Avant Drum Shop
OCENA (4/5)
Plusy:
- bardzo dobre wykonanie
- łatwa obsługa
- dokładność
- duży wyświetlacz
Minusy:
- cena
- brak pamięci wybranych parametrów
Zobaczcie naszą prezentacje wideo: