Ciąg dalszy rozmowy z Tomaszem Łosowskim
Wszyscy miłośnicy perkusji w Polsce znają, a przynajmniej kojarzą artystę wyjątkowego, którym bez wątpienia jest Tomasz Łosowski. Perkusista ten jest przede wszystkim wszechstronnym muzykiem, kompozytorem i edukatorem. W ciągu swojej kariery nagrał ponad 50 płyt, w tym autorskie, współpracował m.in. z zespołem KOMBI, prowadzonym przez swojego ojca, Sławomira Łosowskiego, Orange Trane, Quartado, Łosowski-Lemańczyk-Łukowski Acoustic Trio czy Gdański Jazz Quartet. Przekazuje swoją wiedzę i umiejętności podczas autorskich warsztatów. Autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce wydanej przez pismo “Gitara i Bas + Bębny”. Jest także endorserem bębnów marki DW, talerzy Zildjian oraz naciągów Aquarian. Z tym przesympatycznym muzykiem mieliśmy okazję spotkać się 27.01.2017 w poznańskim klubie Blue Note przy okazji koncertu zespołu Orange Trane.
W drugiej części rozmowy muzyk opowiada m.in. o tym, jakich naciągów używał podczas nagrań, i dlaczego ma to ogromne znaczenie dla brzmienia całego utworu. Z tego wywiadu dowiemy się również, jak Tomasz podchodzi do kwestii samego nagrywania swoich kompozycji. Poznamy ciekawe patenty (choć jak sam uważa, nie lubi zbytnio tego słowa) na mikrofonowanie zestawu. Artysta ujawni również swoje plany na przyszłość, a także ujawni nam, jak bardzo wyjątkowy jest jego najnowszy zestaw DW. Możemy tylko zdradzić, że jest to egzemplarz niesamowicie rzadki, a drewno do jego powstania odnalazł sam John Good!
Zapraszamy do obejrzenia naszej rozmowy z tym wyjątkowym perkusistą, a także do nabycia i odsłuchania płyty Tomasza Łosowskiego “Fusionland”!