Rozpoczynamy drugi sezon naszych vintage’owych testów, w których zajmujemy się dla Was starszymi lub nieco młodszymi (acz niedostępnymi w aktualnej ofercie producentów) zestawami perkusyjnymi i werblami. Wszystkie instrumenty zostały nam udostępnione i znajdują się w ofercie firmy MW-Vintage, która (jak sama nazwa wskazuje) specjalizuje się w handlu sprzętem vintage i jest prowadzona przez Mateusza Wysockiego, którego niejedna Bębniarka i niejeden Bębniarz zna wieloletniej pracy w poznańskim sklepie Avant Drum Shop. Do ostukiwania bębnów ponownie zaprosiliśmy Maxa Psuję.
Max Psuja, jako maniak wintydżu, były pracownik “Avanta” i świetny perkusista, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Kumka Olik, Holak, Lilly Hates Roses czy Yoachim, nadawał się doskonale do roli laboranta „ostukującego” sprzęt. Uczynił to zresztą z wielką ochotą juz po raz drugi.
Testujemy perkusję Hoshino Camco Heritage
1. Produkt
Firma Camco Drum Company pierwotnie zajmowała się produkcją osprzętu perkusyjnego. Perkusjami zajęli się po przejęciu firmy George H. Way Drum Company w 1961 r. W roku 1977 Tama oraz DW wykupiły Camco i dokonały podziału tej kultowej firmy. Tama przez jakiś czas używała nazwy Camco pod koniec lat siedemdziesiątych. Wyprodukowali także bardziej znany pedał perkusyjny „Camco by Tama”, który wykorzystywał zmodyfikowany napęd łańcuchowy Franka Ippolito – Camco i od tego czasu ta konstrukcja stała się standardem branżowym dla większości pedałów do bębnów basowych. Tama ponownie wypuściła ten klasyczny pedał na rynek w 2011 roku.
2. Podstawowa specyfikacja zestawu:
- producent: Hoshino Camco
- model: Heritage
- rok produkcji: 1978 lub 1979
- materiał: klon (6 warstw)
- konfiguracja: BD 24″ x 14″, TT 13″ x 9″, FT 18″ x 16″
- wykończenie: lakier
- kolor: Mahogany
3. Przebieg testu i brzmienie
Podczas testu zestawu Hoshino Camco wykorzystaliśmy klonowy werbel Highwood Solid Shell o rozmiarze 14″ x 6,5″, talerze Impression Cymbals, naciągi Remo Emperor Clear (na tomach), Code Blast/Code Enigma na centralce oraz Remo Ambassador Coated na werblu.
Na początku Max zaprezentował brzmienie stopy. Zagrał kilka pojedynczych uderzeń na różnych poziomach dynamiki, po czym zrobił to samo z tomem i floor-tomem. Następnie zagrał kilka przebiegów z wykorzystaniem całego shell setu. Na koniec posadził groove’a i wszyscy byli zadowoleni…
Testowany przez nas set bębnów Camco brzmi bardzo potężnie – po prostu genialnie. Stopa w rozmiarze 24″ x 14″ ma niesamowitego kopa, a odpowiednia ilość klika i ogromna dawka basu na pewno spodoba się każdemu perkusiście. Tomy posiadają tłuste i krótkie brzmienie, co sprawia, że cały zestaw jest doskonałą opcją zakupu dla każdego fana klasycznego hard rocka. W tomach nie ma zbyt dużej ilości przydźwięków, które jednak mają i swoich zwolenników i przeciwników.
Dawno nie słyszeliśmy vintage’owego zestawu, który aż tak nam się podobał.
Bębny te można kupić w sklepie internetowym firmy MW-Vinage pod adresem: http://mw-vintage.pl/hoshino-camco-perkusja-24-12-13-14-15-18-vintage/
Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby zestaw perkusyjny Hoshino Camco Heritage w konfiguracji 24″, 13″ 18″ przeszedł najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Max Psuja ze studia Perlazza!